Tower Block je jedna z najpopulárnejších bezplatných hier októbra 2013. To je dôvod, prečo ju vyskúšať a otestovať. Hra sa bez nejakých komplikácií sťahuje aj spúšťa. Pre začiatočníka môže byť niektorých pár vecí nejasných a aj preto je dobré si ich priblížiť.

Tower Blocks

Vašou úlohou je stavať sídlisko
Celkom prvý výber je na políčkach miest, či skôr sídlisk. Prvé odomknuté vám otvorí stavebné parcely, na ktorých môžete postaviť budovy. Stavať je možné z troch druhov budov. Jedna je za 250 dolárov, druhá za 500 dolárov a tretia za 800 dolárov. Vás úvodný kapitál dovolí postaviť zopár budov. Najskôr najmenšiu, po nej modrú a neskôr aj žltú budovu. Pri stavbe na parcelách je pritom možné stavať budovu vždy len na vytipovaných parcelách, ktoré sú vysvietené. Pre červené budovy je to zväčša hocikde, no pre vyššie budovy existuje možnosť update červenej budovy na modrú, či priamo žltú. Jednotlivé budovy prinášajú peniaze, ktoré musíte zbierať, aby ste uvoľnili progress bar (riadok, ktorý sa napĺňa a po naplnení prinesie peniaze). Ak máte dostatok nazbieraných peňazí na otvorenie nového sídliska, môžete prejsť k nemu a budovať ďalej.

Tower Blocks

Ako stavať budovy
V jednoduchosti je krása a niekedy aj komplikovanosť. Žeriav je rozkývaný a vy musíte pustiť hák v tej správnej chvíli. Spadne prvý diel budovy a objavuje sa na žeriave ďalší. Kliknutím prsta neustále púšťate nové a nové diely, no je nutné si načasovať a ustriehnuť správnu polohu a moment pre pustenie, tak aby kocky – diely budovy – padali stále na seba. Kašlite na fyziku a fakt, či by budova v skutočnosti padla. Ide o zábavu.

Tower Blocks

Klady hry:

  • hra prináša príjemnú hrateľnosť a zábavu
  • jednoduché ovládanie a možnosť dlhej hrateľnosti
  • nutné premýšľať, ale zároveň to aj odfláknuť

Zápory hry:

  • reklama sa zobrazuje až po vypnutí hry
  • a opäť ďalšie mínus k tej istej reklame: reklama celkom dole na vašom mobilnom telefóne nemizne ani po kliknutí (otvorí ponuku pre výber aplikácie na pripojenie k stránke) a ani pri rôznych pokusoch nastavení. To vám môže zneprístupniť ovládacie prvky na spodku plochy. Reklama je nízka podlhovastého tvaru a môže byť na čokoľvek. V mojom prípade ju nebolo možné vypnúť inak, ako vytvoriť si na ploche vo widgete novú aplikáciu, presnejšie voľbu na link NASTAVENIA a následne v kontrole BATÉRIA vybrať prebiehajúce procesy, nájsť Tower Block a vynútiť zastavenie. Reklama až vtedy zmizne. Inak blokuje prístup do spodných ponúk, čo je určitá drzosť. Hra existuje aj vo verzii bez reklamy, no samozrejme je nutné si priplatiť.

Hodnotenie verzie free: 50%