Hry pre Android svojho času neponúkali príliš rozsiahlu hrateľnosť. Príchodom komerčných veľkých hier sa mnohé zmenilo, no čo sa týka hrateľnosti to výrazne zmenila aj hra The Simpsons Tapped Out, ktorá je populárna už viac ako rok pre iOS a kratší čas aj pre Android. Pri posudzivaní toho, ako dlho môže byť hrateľná táto hra, je dobré siahnuť medzi fanúšikov, ktorí ju hrajú už viac ako rok. Priebežne sa pripájajú, aby si pozreli svoje postavičky z vlastného Springfieldu. Zatiaľ najdlhšia činnosť, ktorú sme v hre objavili a môže byť vykonaná niektorou z postáv, je pestovanie kukurice u sedláka Cletusa. Po ňom je Apu s jeho 7 dňovou šichtou v Kwik-E-Marte a následne u ostatných prevažuje činnosť na 24 hodín.

The Simpsons Tapped Out

Poznáte hru Tapped Out?
Tapped Out je jediná hra mimo počítačové Hit & Run, ktorá je inšpirovaná seriálovými Simpsonovcami. Tapped Out je však jediná pre mobil, ktorá je vytváraná aj priamo výrobcami seriálu a množstvo detailov zo seriálu sa objavuje aj v tejto hre. Ovláda sa jediným prstom a následne sa im dávajú automatické činnosti vždy na určité obdobie. Ich vykonávaním sa získavajú peniaze a body skúseností – XP. Občas niekde vypadne nejaká tá šiška s polevou, ale to len naozaj vzácne. Šisky sú veľmi vzácne a sú veľkou nutnosťou, ak chcete rýchlejší postup. Pokiaľ dávate niekomu nejakú prácu, vždy mu to trvá. Ak chcete čakanie skrátiť, je možné spotrebovať šišky. Tie je však nutné kupovať za vlastné peniaze cez Google Play. Hra je však bezplatná a ak hľadáte spríjemnenie práce na mobile, strávenie čakania na autobus, alebo cestu v MHD niečím zábavným, môžete skúsiť sem tam sa pripojiť do svojho Springfieldu a naúkolovať jednotlivé postavičky, ktoré sa postupne odomykajú rovnako so stavbami ich domov počas postupu levelmi. Plníte úlohy, ktoré sú jasné aj ľuďom bez veľkej znalosti angličtiny.

Práve fakt, že každá činnosť niečo trvá, od pár sekúnd, až po celé hodiny, alebo celý deň a viac, je Tapped Out hra s vysokou hrateľnosťou. Pokojne môže ísť o rekordmana, keďže o inej takejto hre, ktorá vyžaduje čakanie v dlhých hodinách, nemáme informácie.