Zejména ke konci každého roku se sestavují žebříčky nejbohatších lidí uplynulého roku, nejhranějších her, nejvyhledávanějších slov, nejoblíbenějších technologických produktů a podobně. Internet je rozmanitý svět, ve kterém si každý přijde opravdu na své. Po náročném pracovním dni se odreagujete u nějaké hry, ať už logické, adrenalinové či sportovní. V následujících řádcích se podíváme na tři nejlepší online hry za loňský rok.

Pamatujete si na doby, kdy byly v kurzu flashové hry? Postupně se však přešlo na standard HTML5, což některé portály s online hrami takřka zničilo, ovšem nejlepší online hry si na internetu zachovaly své stálé postavení. Pokud si potřebujete zkrátit dlouhé chvíle, když jste sami doma, není nic jednoduššího, než si něco zahrát.

Wonderputt

I když nepatříte mezi fanoušky golfu, měli byste tento sport, který je mnohdy označován jako sport pro snoby, vyzkoušet alespoň online. Wonderputt je oblíbená hra s několika minigolfovými hřišti, na nichž se objevují netradiční prvky, jako jsou lyžařské sjezdovky, UFO, stáda ovcí a podobně.

I když do vás nevnese takový adrenalin jako Goodgame Empire, užijete si spoustu zábavy. Pojďme se tedy podívat na další oblíbené hry.

Angry Birds

Obrovským fenoménem na poli online her se stala hra Angry Birds, kterou si stačí stáhnout jako aplikaci do mobilu. Vývojářská společnost Rovio Mobile, která za Angry Birds stojí, neustále vydává nové série, aby hráči mohli zažívat něco nového, něco neobvyklého. Pokud jste o Angry Birds ještě nikdy neslyšeli, jejím cílem je v roli ptáků získat zpět vejce, která odcizila zelená prasata. Budete vymršťovat ptáky tak, abyste zasáhli prasata a zneškodnili je. Dokonce vznikl i film Angry Birds ve filmu.

Pac-Man

Psal se rok 1980, kdy světlo světa spatřila japonská plošinová počítačová hra Pac-Man. Brzy se stala kultovní hrou, která přežila až dodnes, což se o mnohých hrách říct nedá. Grafika je v současné době už na mnohem lepší úrovni, dokonce najdete i 3D provedení. Princip hry je naprosto jednoduchý. Stanete se žlutým kolečkem s ústy a okem, budete brázdit bludištěm a sbírat tečky, abyste se dostali do další úrovně. Po bludišti se však pohybují duchové, kteří vás budou chtít zničit, a tak musíte hledat nejlepší cestičku, abyste duchům unikli.

Vyzkoušejte některou z výše uvedených her, ale pozor, abyste se na nich nezasekli několik hodin, protože vás pohltí. Jestliže chcete procvičit mozkové buňky, vyhledejte spíše hry logického charakteru, jako jsou šachy, dáma či karty. Zkoušeli jste už někdy porazit počítač v šachách? Podaří se to opravdu málokomu.