Dumb Way to DieDumb Ways to Die bolo pred nedávnom veľmi populárne video na portáli Youtube, kde animované neidentifikovateľné postavičky vytvorené jednoduchou grafikou informovali o šialenbých spôsoboch smrti. Vyzeraloto z počiatku ako zámer varovať ľudí pred nepozornosťou a jej následkami. V konečnom dôsledku však išlo skôr o zábavu, keďže hlúpe spôsoby ako zomrieť sa týkali naozaj len pár percent ľudí. Určite sa však v rámci zabíjania a umierania pre nepozornosť odrazu začalo niečo robiť. Niekto vymyslel video, úžasne jednoduchý text a skladbu, ktorá vás sprevádza celým videom. Lenže toto celé v septembri prerobili aj do podoby hry pre Android, ktorú si môžete stiahnuť aj cez Google Play vo veľkosti okolo 34 MB.

Ako sa to hrá?
Ha sa hrá z počiatku komplikovane. Napriek tomu, že rozhranie hry a možnosti ovládania sú jednoduché a veľmi strohé, nejde ani tak o zložitosť, ako nejasné pochopenie toho, čo máte pri každej misi spraviť. Priebeh hry a troch misií je veľmi rýchly. Je nutné zachrániť postavičku a zabrániť aby zomrela. Ak teda napríklad stojí na malom ostrovčeku ponorená vo vode a prichádzajú pirane, jediné, čo zaberie je klikať na pirane, čím ich odplašíte. Presúvanie postavičiek preč z koľajiska skôr než príde vlak je ďalšou úlohou a podobne je nutné zaobchádzať s postavičkami, či jednotlivými postavami aj ďalej – zabraňovať ich smrti. S takýmito situáciami sa v živote určite nestretnete a tak ide skôr naozaj len o zábavu a upútanie pozornosti.

Vlastnosti hry
Hra je pomerne rýchla. Je zložená z jednoduchej grafiky. Nenamáha príliš prístroj, neobsahuje prehnanú reklamu a nemá technické problémy, ktoré by demotivovali hru v prístroji uchovávať. K dispozícií je cez odkaz na Porad.cz s veľkosťou 35 MB a kompatibilitou s Android 2.2 a viac

Pôvodné video
Pôvodné video a celá skladba o najhlúpejších spôsobov smrti si môžete pozrieť priamo tu. Rýchlo nazbieraný milión pozretí bol minulý rok naozaj prielomom v rekordoch samotného Youtube. Aspoň teda v prípade animovaného videa.