Angry Birds je v súčasnosti veľký biznis, zarába na všetkom možnom od tričiek po peračníky s podobizňami šialených zúrivých vtákov. Každý diel je úspešný a za úspešný môžeme považovať aj Angry Birds STAR WARS, ktoré prinášajú tematiku Hviezdnych vojen do herného prostredia tak dôverne známeho každému nadšencovi pre túto sériu. Na hre sa okrem pôvodných vývojárov podieľalo naozaj aj skutočné Lucasarts a tak ide o licencovaný produkt, ktorý sa nepriživuje, ale reálne spolupracoval pri návrhoch a vývoji. Nechýba tak ani originálna hudba, bez ktorej by to bolo len o obraze. Ak hviezdne vojny aj počuť, je to hneď iný zážitok. Pridajme si k tomu aj zopár efektov a interakcie inšpirovanej filmovou sériou a zábava je na svete.

Angry Birds Star Wars

Hrateľnosť
Typické Angry birds umožňuje odpaľovať na praku vtáky tak, aby sa čo najviac mohlo využiť niekoľko vlastností ako gravitácia, zotrvačnosť, trenie, spomaľovanie, váha a fyzické vlastnosti jednotlivých materiálov, predmetov a pod. Nejde samozrejme o presné vlastnosti ako v realite a tak aj keď počítate so správaním niektorých materiálov, nemusí byť výsledok vždy reálny.

Star Wars Angry Birds

Snaha vývojárov je však viditeľná. Na použitie máte dokonca aj katapult, ktorý stačí odistiť pretrhnutím poistného lana. Počas letu je možné používať schopnosti rytierov Jedi, prípadne svetelný meč, ktorý si prerazí cestu, alebo trafí nepriateľa, aj keď sa ho vták ani nedotkne. Vtipné je, že tieto schopnosti nefungujú vždy, alebo vám len môže dlhšie trvať pochopiť ich používanie.

Star Wars Angry Birds

Klady hry:

  • opäť zábavné Angry birds ponúka mnoho zábavy, a aj zdanlivo nevyriešiteľných úloh, ku ktorým je nutné premýšľať a spoznať hru a jej vlastnosti.
  • tematika STAR WARS v maximálnej možnej miere v prípade ako je Angry Birds
  • dostatok levelov ponúkajúcich hodiny hrania

Zápory hry:

  • fungovanie špeciálnych schopností je účinné, stopercentné a vôbec funkčné asi len pre vývojárov hry samotných

Hodnotenie: 81 %