V súčasnosti sa vyrába veľké množstvo zariadení, ktoré naplno spĺňajú praktickú stránku a vysokú funkčnosť. Výnimkou nie sú ani termovízie a IP kamery, ktoré prinášajú skutočne veľké množstvo benefitov. V tomto článku a v nasledujúcich riadkoch si povieme niečo o tom, ako tieto zariadenia fungujú a aké výhody prinášajú.

Ak hľadáte zariadenia, ktoré slúžia na kontrolu a monitorovanie väčších objektov, máme pre vás jedinečné riešenia. Ide napríklad o termovízie, ktoré vynikajú v mnohých smeroch. Fungujú na princípe infračerveného žiarenia. Takéto žiarenie vytvára špeciálny obraz. Tento princíp je veľmi kvalitný a prepracovaný až do tých najmenších detailov.

Využitie termovízie

Viete, na čo sa termovízie využívajú? Ide o zariadenia, ktoré je možné využiť napríklad na bezdotykové meranie teploty, poprípade na detekciu, ktorá sa zaoberá rozložením teploty. To platí pre vysoké tepelné rozšírenie na stacionárnych, ale aj pohybujúcich sa meraných objektoch. Aké benefity prinášajú termovízie? Ide najmä o vysokú odolnosť, pričom sú vhodné aj na nepretržitú priemyselnú prevádzku. Môžu, dokonca, zaznamenať aj včasnú detekciu požiaru, vďaka čomu máte možnosť predísť aj väčším škodám. Termovízie je možné využiť aj na kontrolu kvality, monitorovanie objektov, priestorov, poprípade na rôzne merania.

Na čo sa používajú IP kamery?

Viete, ako fungujú IP kamery? Vo všeobecnosti ide o veľmi inovatívne zariadenia, ktoré fungujú na princípe prenosu signálu cez internetový protokol. IP kamery umožňujú ukladanie záznamu v digitálnej podobe, a to bez potreby toho, aby boli záznamy uložené priamo v rekordéri. Záznamy z IP kamery môžete, dokonca, ukladať priamo na disk do počítača, DVR videorekordéra, ale napríklad aj na server.