1

Do práce, z práce, do obchodu, z obchodu, k babke na chalupu a späť, všade nám vo vrecku či v kabelke robí spoločnosť mobilný telefón a určite nesmie chýbať ani na dovolenke či výlete. Veď ako by sme mohli pozdraviť rodičov z pláže či „postnúť“ fotku úžasného gréckeho pokrmu. Čo sa týka dovolenkovania a cestovania, k čoraz väčšej obľube patrí cestovanie do USA, a pri ceste do USA je v dnešnej technologickej dobe priam nemožné cestovať bez mobilného telefónu. Teda ak to máme ujasniť na správnu mieru, je to síce možné, ale veľmi obmedzujúce. A preto, ak plánujete výlet do USA, zabezpečte si letenky, ubytovanie, cestovné povolenie ESTA viza, pobaľte si kufor, nezabudnite si svoj android a pred cestou sa inšpirujte našim článkom.

Roaming

V prípade ak cestujete do USA za kratším poznaním a dovolenkou, stačí Vám roaming. Pred vycestovaním sa informuje u svojho  mobilného operátora na tarify, aby ste potom neboli nemilo prekvapený účtom za telefonovanie. Ak plánujete dlhšiu cestu, pri ktorej chcete aktívne využívať telefón, najmä na hovory, odporúčame Vám si kúpiť priamo v USA americkú kartu.

Mobilné dáta a wifi

V prípade, že sa rozhodnete pre roaming svojho mobilného operátora, vyhnite sa využívaniu mobilných dát, ide o pomerne drahú službu. Radšej hľadajte wifi pripojenie. Nájdete ho na každom rohu, v hoteloch, v reštauráciách, na verejných priestranstvách, už takmer všade zadarmo.

Elektrina a zásuvky

Aj Váš andriod potrebuje dobiť „baterky“. Zatiaľ čo Vám stačí chutné jedlo a pohodlná posteľ, telefón potrebuje elektrický prúd a zástrčku. V USA je iné elektrické napätie ako u nás a majú aj iné zásuvky. Dnes sú už všetky nabíjačky pre mobilné telefóny pripravené aj na americké aj na európske napätie, avšak pozor na zásuvky. Európsku koncovku nabíjačky nezastrčíte do americkej zásuvky. A preto sa vaše cestovanie do USA nezaobíde bez adaptéra, vďaka ktorému si svoj mobil budete môcť nabiť.

Appky

Čo by to bol za android bez skvelých aplikácií. My sme Vám vybrali aspoň pár pre inšpiráciu, ktoré by sa Vám na ceste do USA mohli hodiť:

  • Open Table – ľahkí spôsob ako si nájsť a rezervovať stôl v reštaurácií.
  • Trip Advisor – nájdete to výborne rady, hodnotenia hotelov, reštaurácií, atrakcií, môžete si vytvoriť mapu, kde si zaznačujete aké miesta ste navštívili.
  • Booking – najznámejší portál ubytovacích zariadení, jednoduché ovládanie aplikácie, kde si môžete nájsť a rezervovať ubytovanie podľa Vašich kritérií.
  • Airbnb – je skvelá možnosť ako nájsť unikátne, cenovo výhodné ubytovanie u domácich. Okrem nocľahu si tu môžete nájsť osobného sprievodcu po New Yorku, či robiť barbecue na pláži a pod.
  • Starbucks – milovníci kávy jednoducho musia mať aplikáciu Starbucks aby im neušlo ani jedno zrnko kávy. Okrem toho si môžete objednať kávu bez čakania v rade, vďaka tejto aplikácii.
  • Foursquare – táto aplikácia Vám umožňuje nasledovať odporúčania ľudí, nájsť najlepšie miesta na jedenie, pitie, nakupovanie či návštevu atrakcií.
  • Happy Hour Finder – vďaka tejto aplikácii nájdete bary a reštaurácie, ktoré ponúkajú akciu „šťastná hodinka“.

 

Toto bola naozaj len malá ukážka appiek, ktoré by Vás počas Vašej cesty po USA mohli zaujať. Nechajte sa nimi inšpirovať, alebo si skúste nájsť iné, pre Vás užitočnejšie. Hlavne sa na cestu pripravte včas, nenechávajte si všetko na poslednú chvíľu a nezabudnite na adaptér a cestovnú autorizáciu ESTA.