Je aj vašou najväčšou záľubou hranie mimoriadne obľúbenej počítačovej hry – CS:GO? Chcete si dopriať nejaký suvenír? Potom bude karambit fade tým pravým pre vás!

Counter Strike Global Offensive. Kto by o tejto celosvetovo rozšírenej a populárnej hre ešte nepočul? Csgo sa stala mimoriadne populárnou, najmä kvôli svojej obrovskej palete zbraní, ktoré sú jadrom celej hry. Zrejme viete, že sa ani zďaleka nejedná len o strelné zbrane, práve naopak. Hra obsahuje aj veľa nestrelných zbraní, napríklad nože. A v nožovej flotile nájdete aj jeden veľmi zaujímavý kúsok – karambit. Karambit csgo je v hre veľmi populárny, ale možno neviete, aký dokonalý je tento typ noža aj v reálnom živote. Jeho prvotným určením nebolo zabíjať, ani spôsobovať nijaké zranenia na čomkoľvek živom. Predchodca karambitu sa prvýkrát objavil v 11. storočí v Indonézii, kde ho používali poľnohospodári ako všestranného pomocníka pri svojej práci. Už vtedy sa ukázala jeho všestrannosť, ale to ešte ani len netušili, že karambit dokáž byť všestranným pomocníkom aj v iných oblastiach života. Tak aké sú výhody a použitie tohto noža v dnešnej dobe?

TIP: Navštivte náš herný portál.

Po vzore tigra

Karambit je výnimočný svojim tvarom, kým obyčajné nože csgo vás možno neoslnia, karambit csgo si všimnete hneď na prvý pohľad. Môže za to jeho zakrivená čepeľ, ktorá je po vzore tigrieho pazúra a jasne odlišuje karambit od ostatných nožov. Karambit je vysoko cenený pre jeho precízny rez, udržateľnosť ostria reznej hrany, životnosť a v neposlednom rade obrovskú všetstrannosť. Tieto vlastnosti sa dajú zužitkovať aj v prípade sebaobrany na rýchle, plynulé a ľahké odrazenie útoku. Výhoda zakrivenej čepele sa prejaví najmä v tom, že umožní zasiahnuť cieľ, ktorý by ste s obyčajným nožom zasiahli len veľmi ťažko alebo nedokázali zasiahnuť vôbec. Čepeľ sa totiž dokáže „obtočiť“ okolo protivníka a zasiahnuť požadovanú časť tela. Pozrime sa však na karambit csgo, teda presnejšie, karambit fade. Ten upúta svojim vyhotovením a farbou, ktoré všetci hráči csgo určite verne poznajú. Jedná sa o vernú napodobeninu karambitu z hry csgo, ktorá je však plne funkčná. Preto môže byť ideálnym darčekom pre človeka, ktorý svoj život žije z veľkej časti v csgo.