Nebuďte jako Jeníček a Mařenka, v lese se totiž nikdy nemůžete ztratit, když na svém mobilu budete mít zapnuté turistické mapy od Mapy.cz. Naše republika je dobře pokrytá signálem a zároveň velmi hustě protkaná turistickými stezkami a polními cestami, což vedlo k nápadu vytvořit přesné turistické mapy, které byste si s sebou mohli vzít kamkoliv a použít je kdykoliv, aniž byste se ztratili. Orientace na některých turistických a cyklistických stezkách není zrovna ideální, a pokud nechcete dojít k perníkové chaloupce, je dobré mít s sebou nějakou záložní mapu.

Mapy od Mapy.cz jsou dostupné široké veřejnosti, ale na druhou stranu je mohou používat pouze ti, co se chtějí podílet na této testové verzi této aplikace. Zároveň probíhají snahy přetvořit i na off-line verzi, nyní je totiž nutné být připojený k internetu.

Co to vlastně všechno umí?

Mapy jsou přehledné a hezky značené, podle toho kam směřujete, budete navigováni hlasovými příkazy a upozorňováni na každé rozcestí. Pokud ovšem nechcete chodit krásnou přírodou s mobilem v ruce, stačí vypnout zvuky a dát si ho do kapsy. Před každou změnou směru nebo při rozcestí budete vibrováním upozorněni, abyste zpozorněli. Mapy jsou vhodné především pro turisty a pěší, kteří rádi chodí po svých, mohou je využít ale také cyklisté.

Snadno si na mapách nastavíte okruh, po kterém chcete jet, přičemž vybrat si například můžete trasu určenou jenom pro silniční kola, cyklistické stezky nebo lesní a polní cesty. Můžete si naplánovat neomezené množství průjezdních bodů. Toho mohou využít také řidiči. Aplikace od Mapy.cz lze totiž využít podobně jako klasickou GPS navigace s tím, že budete informování o tom, kam máte jet podle zvoleného cíle, na nejvyšší povolené rychlosti v daných úsecích, hlas map vás také bude varovat před každým sjezdem ze silnice nebo při blížícím se kruhovém objezdu.