Samsung na poslednej výstave technológií CES 2014 v Las Vegas predstavil okrem množstva rôznych noviniek v spotrebiteľskej elektronike, v spotrebičoch a podobne aj množstvo noviniek v oblasti drobnej elektroniky spracúvajúcej obraz, zvuk, video a pracujúcich s OS Android. V poslednom čase sú populárne fotoaparáty, ktoré s Androidom dokážu komunikovať cez internet. Jedným z nich je aj GALAXY Camera 2, ktorá prichádza s retro dizajnom, no výbornými vlastnosťami, ktoré viac priblíži oficiálna správa Samsungu.

Galaxy Camera 2

Druhá generácia v sebe spája špičkovú technológiu fotoaparátu s možnosťou okamžitého zdieľania fotografií. Fotoaparát je vybavený 1,6GHz štvorjadrovým procesorom, čo umožňuje rýchlejšiu a jednoduchšiu prácu – od robenia snímok, cez ich editáciu až po zdieľanie s priateľmi či rodinou. Nízka hmotnosť a retro dizajn fotoaparátu GALAXY Camera 2 sú ideálnou voľbou pre fotografov, ktorí nechcú obetovať štýl na úkor technológií. „Spotrebitelia si veľmi obľúbili fotoaparát Samsung GALAXY Camera a jeho nástupca bol navrhnutý tak, aby súčasný model predstihol v mnohých ohľadoch, najmä prepracovanými funkciami,“ hovorí Myoung Sup Han, výkonný viceprezident a vedúci Divízie fotoaparátov spoločnosti Samsung Electronics. „Nový fotoaparát Samsung GALAXY Camera 2 je vysoko výkonný a každému používateľovi umožní vytvárať fotografie výnimočnej kvality. Bol navrhnutý pre všetkých fanúšikov fotografovania, ktorí chcú zachytávať okamihy každodenného života a mať možnosť podeliť sa o ne so svojimi blízkymi.“

Rýchly a vynikajúci výkon
Samsung GALAXY Camera 2 umožňuje používateľom úplne využívať výhody platformy Android. Ovládanie je oveľa intuitívnejšie a reakcie prístroja veľmi rýchle. Používatelia sa veľmi jednoducho zorientujú v jednotlivých funkciách a môžu sa tak sústrediť len na správny moment pre perfektné fotografie namiesto zložitého nastavovania prístroja. Vďaka zvýšenej životnosti batérie (2000 mAh) sa tento fotoaparát stane obľúbeným partnerom pri akejkoľvek príležitosti.

Samsung GALAXY Camera 2 robí zábery výnimočnej kvality. Jeho super jasný 16Mpix snímač CMOS BSI vytvára živý obraz, ktorý je zároveň veľmi ostrý a bohatý na farby, čo zachyteným snímkam zaisťuje dokonalý jas. S 21-násobným optickým zoomom sa môžu fotografi priblížiť k objektom viac, než kedykoľvek predtým. Samsung GALAXY Camera 2 sa vyznačuje ultra vysokou rýchlosťou a to predovšetkým vďaka upgradu procesora na 1,6 GHz štvorjadrový procesor, ktorý podporuje 2GB RAM. Interná pamäť je prepojená s cloudovým úložiskom Dropbox, ktorý vďaka exkluzívnej ponuke poskytuje používateľom 50 GB voľného priestoru po dobu dvoch rokov, takže sa fotografi už nemusia obávať nedostatku pamäte.

Jednoduché zdieľanie a jednoduché používanie
Zdieľanie urobených fotografií na Samsung GALAXY Camera 2 sa stáva veľmi jednoduchým vďaka pokročilým Wi-Fi a NFC technológiám. Fotoaparát je vybavený novou funkciou „Tag&Go“, ktorá uľahčuje prepojenie GALAXY Camera 2 s ďalšími inteligentnými telefónmi a zariadeniami, ktoré sú vybavené NFC technológiou, takže vytvorené fotografie je možné prezerať v celom rade zariadení. Funkcia Photo Beam zabezpečí, že snímka, ktorú si práve používateľ pozerá vo svojom fotoaparáte, je automaticky odoslaná do spárovaných zariadení, zatiaľ čo funkcia Mobile Link umožní vybrať fotky, ktoré chcú preniesť do svojho smartfónu. Samsung GALAXY Camera 2 je vybavená funkciou Remote Viewfinder, ktorá umožňuje ovládať fotoaparát pomocou smartfónu. Fotografovanie sa tak stáva ešte kreatívnejšie.

Samsung GALAXY Camera 2 disponuje121,2 mm (4,8″) HD super jasným dotykovým LCD displejom, ktorý vďaka svojej veľkosti umožňuje veľmi jednoduché prezeranie a editáciu fotografií. Fotografie sú zobrazené v intenzívnych farbách a detailoch a veľký displej umožní používateľom jednoduchú navigáciu medzi jednotlivými aplikáciami a funkciami, ktoré sú v zariadení dostupné. Vďaka ľahkej konštrukcii je Samsung GALAXY Camera 2 veľmi jednoducho prenosný a stane sa tak obľúbeným partnerom pre každodenné fotenie, rovnako tak i pre príležitostné robenie snímok.

Kreatívne robenie snímok
Vďaka funkcii Smart Mode si používatelia môžu vybrať z 28 prednastavených režimov fotografovania, ktoré dodávajú fotografiám profesionálny alebo tvorivý vzhľad. Tým, ktorí si nie sú istí, ktorý režim fotografovania si chcú vybrať, funkcia Smart Mode navrhne ten najvhodnejší vzhľadom na nasnímaný obrázok. Najprv analyzuje danú scénu, zohľadní svetelné podmienky, scenériu a objekty a následne odporučí optimálny inteligentný režim, aby urobená fotografia bola úplne dokonalá.

Aj videá môžu byť spestrené o unikátne efekty vďaka funkciám ako napr. Multi Motion Video, ktorá umožňuje nastaviť rýchlosť snímania a vytvorí tak zrýchlené alebo spomalené zábery. Filmy môžu byť zachytené až osemkrát pomalšie a naopak až osemkrát rýchlejšie, než je bežné, a toto ozvláštnenie vlastných diel si používatelia môžu užívať znovu a znovu. GALAXY Camera 2 tiež fotografom uľahčuje používanie obľúbených aplikácií, ako je napríklad Paper Artist alebo Xtremera, a tak môžu upravovať svoje snímky priamo vo fotoaparáte a následne ich okamžite zdieľať.

Hardwarová špecifikácia:
Snímač: 16,3 Mpix 1/2.3″ BSI CMOS
Objektív: Objektív s 21-násobným zoomom, 23 mm širokouhlý, F2.8(W) ~ 5.9(T)
IS: OIS
Displej: 121,2 mm (4,8 palcový), HD Super Clear dotykový LCD displej
ISO: Auto, 100, 200, 400, 800, 1600, 3200
AP: 1, 6GHz štvorjadrový procesor
Operačný systém: Android 4.3 (Jelly Bean)
Video: MP4 (Video: MPEG4, AVC/H.264, Audio: AAC)
Full HD 1920×1080 /30fps, 1280×720 /60fps, 1280×720 /30fps, 640×480 /60fps,
640×480(30fps), 320×240(30fps)
Multi Motion Video 768 x 512 (WVGA, x1/8, x1/4, x1/2, x2, x4, x8) /120fps
Obraz: JPEG formát
16M, P14M, 12M Wide, 10M, 10MP, 9.2M Wide, 5M, 3M, 2M Wide, 1M
Vnútorná pamäť: 8 GB interná pamäť (užívateľská pamäť približne 2,8 GB)+microSD slot (rozšíriteľné do 64 GB)
Operačná pamäť: 2 GB RAM
Pripojiteľnosť: WiFi a/b/g/n, WiFi HT40, GPS/GLONASS, Bluetooth® 4.0 a NFC
Snímače: Snímač zrýchlenia, geomagnetický snímač, gyrosnímač, gyrosnímač (pre optickú stabilizáciu obrazu)
Rozmery: 132,5 x 71,2 x 19,3 mm, 283 g