Samsung pred len včera odhalil veľmi zaujímavé novinky, ktoré môžu spraviť ešte poriadnu dieru do sveta tabletov, použiteľných pokojne aj v profesionálnom živote, nie len na poli osobného použitia a použitia pre zábavu. Ďalšia dnešná tlačová správa od Samsungu tak prinesie podrobné predstavenie týchto noviniek, ktorým sa budeme určite ešte venovať.

Štyri výkonné zariadenia v zostave Samsung GALAXY NotePRO (12.2) a TabPRO (12.2, 10.1, 8.4) nanovo definujú možné očakávania od tabletu. „Vytvorením produktov Samsung GALAXY NotePRO a sérií tabletov TabPRO vstupujeme do nového s ambíciou upevniť vedúce postavenie na trhu s tabletmi,“ povedal JK Shin, generálny riaditeľ a prezident IT a mobilnej divízie spoločnosti Samsung Electronics. „Nový rad tabletov ponúka najlepšiu kvalitu zobrazenia a prepracovaný dizajn, ktorý získal mnohé ocenenia. Samsung GALAXY NotePRO a TabPRO skutočne dokazujú náš záväzok poskytovať zákazníkom výnimočné a všestranné produkty, ktoré obohacujú ich každodenný život,“ dodáva Shin.

Séria GALAXY NotePRO a TabPRO prináša prvotriedny štýl a vysoký výkon, mimoriadny displej a zodpovedajúcu sadu funkcií. Aby tieto produkty uspokojili každého používateľa, kombinujú krištáľovo čistý displej WQXGA s rozlíšením 4 megapixle pre optimálny zážitok zo sledovania vlastných videí a fotografií, výkonné nástroje pre zvýšenie produktivity a unikátne vlastnosti s predinštalovaným a zadarmo sťahovateľným obsahom.

Tablet Samsung, GALAXY NotePRO

Samsung GALAXYNotePRO a TabPRO 
Samsung GALAXY NotePRO a TabPRO predstavujú ako prví na svete 12,2 palcový WQXGA Widescreen (16:10) displej, ktorý ponúka krištáľovo čisté rozlíšenie (2560×1600) a ideálnu platformu pre vytváranie a prezeranie obsahu. Väčšia obrazovka dopraje používateľom úžasný zážitok zo sledovania videí vo Full HD kvalite a možnosť prezerať viac informácií naraz. Okrem špičkového displeja disponuje zariadenie elegantným, tenkým a ľahkým rámom a je samozrejme ľahko prenosný.

Veľký displej umožňuje nielen pohodlné prezeranie obsahu, ale tiež možnosť prispôsobiť vzhľad GALAXY tabletu svojim vlastným potrebám, aby mal používateľ najčastejšie používané aplikácie vždy pri ruke. Veľká obrazovka porovnateľná s tradičnou veľkosťou časopisu umožňuje zobrazenie digitálnych časopisov alebo e-kníh v pôvodnom formáte.

Silný partner v oblasti produktivity
Samsung GALAXY NotePRO a séria tabletov TabPRO sú vybavené nástrojmi, ktoré v používateľoch podporujú ich produktivitu, a to ako v osobnom, tak aj v profesijnom živote.

Vďaka funkcii Multi view je možné rozdeliť obrazovku do štyroch rôznych okien a v každom z nich si spustiť inú aplikáciu. Použitím S Penu je možné preberať obsah z jedného okna do druhého. Virtuálna klávesnica poskytuje dostatočný priestor pre pohodlné písanie a hmatová spätná väzba dodáva realistickejší pocit pri písaní.

Samsung GALAXY NotePRO je vybavený stylusom S Pen a používateľ má prístup k funkciám, ako sú Akčná poznámka, Album výstrižkov, Písanie na obrazovku a S Finder. Okrem toho nová funkcia Okno pera umožňuje používateľom jednoducho nakresliť okno ľubovoľnej veľkosti kdekoľvek na obrazovke a do tohto okna okamžite preniesť aplikácie, ako napríklad kalkulačku alebo sledovanie videa cez YouTube. Používatelia môžu ľahko vďaka funkcii Remote PC sledovať či ovládať prostredníctvom svojich GALAXY NotePRO alebo TabPRO svoje domáce alebo kancelárske počítače a upravovať či ukladať do nich dokumenty na diaľku. V tabletoch Samsung GALAXY NotePRO a TabPRO bude tiež nainštalovaná platforma Cisco WebEx Meetings, najlepšie riešenie webových konferencií na trhu, ktoré umožňuje byť v spojení s kýmkoľvek a kdekoľvek. Vôbec prvýkrát v histórii je na tabletoch s operačným systémom Android vďaka funkcii e-Meeting pri konferencii možné zdieľať obsah na ich obrazovke bez toho, aby bolo potrebné byť napojený na centrálny server alebo sieť.

Prémiový obsah zdarma*
Majitelia Samsung GALAXY NotePRO a TabPRO získajú bonus v hodnote približne 700 dolárov v podobe predplatného novín, časopisov či prémiových služieb a aplikácií ako sú Bitcasa, Bloomberg BusinessWeek+, Blurb, Cisco WebEx Meetings, Dropbox, Easilydo Pre for Tablet, Evernote, Hancom Office for Android PC, LinkedIn, LIVESPORT.TV, NY Times for Android, Oxford Advanced Learner’s AZ a Sketchbook for GALAXY (obsah sa môže líšiť podľa jednotlivých regiónov).

Okrem toho sa majitelia môžu tešiť aj na ponuku lokálneho obsahu určeného pre používateľov z Českej republiky a Slovenska. Dostupnosť konkrétneho obsahu bude potvrdená pri uvedení prístrojov na domáci trh. Možnosti pripojenia Samsung GALAXY NotePRO a TabPRO: iba WiFi, Wi-Fi a 3G alebo Wi-Fi a LTE. Používatelia si môžu vybrať medzi 12,2-palcovým GALAXY NotePRO, ktorý je dodávaný so stylusom S Pen alebo sériou GALAXY TabPRO s veľkosťami 12,2, 10.1 a 8,4 palca bez pera S Pen. K Samsung GALAXY NotePRO bude možnosť dokúpiť nasledujúce príslušenstvo: rôzne knižné obaly, USB rozbočovač LAN, Universal BT klávesnicu a S Action Mouse – bezdrôtová myš na ovládanie GALAXY NotePRO.

Samsung GALAXY NotePRO a séria tabletov TabPRO bude celosvetovo dostupná v prvom kvartáli 2014. Na slovenskom trhu by sa mal najprv objaviť GALAXY NotePRO (12.2) v 32GB verzii, a to na prelome januára a februára. V polovici marca potom bude nasledovať osempalcový TabPRO (16 GB).

GALAXY NotePRO hardwarová špecifikácia:
Siete: LTE: 800/900/1800/2600+850/2100 a 3G: HSPA+ 21 850/900/1900/2100
Procesor: WiFi a 3G: Exynos 5 Octa (1,9 GHz štvorjadro + 1,3 GHz štvorjadro) LTE : Snapdragon 800 2,3 GHz štvorjadro, AP sa môže líšiť podľa jednotlivých trhov
Displej: 12,2 palca WQXGA (2560 X 1600) Super clear LCD
Operačný systém: Android 4.4 (KitKat)
Fotoaparát: 8 Megapixelový s LED bleskom
Pripojiteľnosť: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac MIMO (2.4 & 5 GHz), Wi-Fi Direct, AllShareCast, BT4.0,
USB 3.0
Pamäť: operačná veľkosti 3 GB RAM, 32/ 64 GB interná pamäť, microSD (rozšíriteľná do 64 GB)
Senzory: Accelerometer, Gyroskop, Geo-magnetic, RGB
Rozmery: 295,6 x 204 x 7,95 mm, 750 g (WiFi verze), 753 g (3G/LTE verzia)

GALAXY TabPRO (12.2) hardwarová špecifikácia:
Siete: LTE : 800/900/1800/2600+850/2100 a 3G : HSPA+ 21 850/900/1900/2100
Procesor: WiFi a 3G: Exynos 5 Octa (1,9 GHz štvorjadro + 1,3 GHz štvorjadro) , LTE : Snapdragon 800 2,3GHz štvorjadro, AP sa môže líšiť podľa jednotlivých trhov
Displej: 12,2 palca WQXGA (2560 X 1600) Super clear LCD
Operačný systém: Android 4.4 (KitKat)
Fotoaparát: 8 Megapixelový s LED bleskom
Pripojiteľnosť: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac MIMO (2.4 & 5 GHz), Wi-Fi Direct, AllShareCast, BT4.0,
USB3.0
Pamäť: operačná veľkosti 3 GB RAM, 32/64 GB interná pamäť, microSD (rozšíriteľná do 64 GB)
Senzory: Accelerometer, Gyroskop, Geo-magnetic, RGB
Rozmery: 295,6 x 204 x 7,95 mm, 732 g (WiFi verzia), 740 g (LTE verzia)