ChatON Samsung aplikáciaKomunikačný nástroj a služba, ktorá je zahrnutá v prednastaveniach v každom Samsung smartphone, prípadne je stiahnutená aj z internetu s názvom ChatON má už 100 miliónov používateľov na celom svete. Spustili ju v októbri 2011 a hranicu 50 miliónov prekonala v máji 2013. Teraz sa číslo zdvojnásobilo, čo je dôkazom toho, že krivka rozširovania služby a jej popularity začala naberať strmý rast.

Za rast môže podpora
Ako samotný Samsung uviedol na svojich zdrojoch a v tlačových správach, za vysokým rastom stojí s najväčšou pravdepodobnosťou vyššia a lepšia podpora aplikácie, spustiteľná je totiž v rôznych operačných systémoch, aj na počítači, na Blackberry, aj na mobiloch bez operačného systému. Jeden užívateľ tiež môže mať rovnaké prihlásenie na viacerých svojich rôznych zariadeniach. Nárast používateľov je však spôsobený aj predinšalovaním aplikácie do nových telefónov už od čias Galaxy S III. No na samotných užívateľoch je, či aplikáciu spustia a zaregistrujú sa.

Jazyková podpora
Aplikcáia sa pýši tým, že podporuje jazyky. Celkovo ich je až 63 s rôznymi písmami, znakmi, sadou znakov a znamienok a to všetko umožňuje komunikovať napríklad aj v slovenčine, v azbuke, v rôznych dialektoch. Napríklad v Indii, ako uvádza Samsung, získala aplikácia vysoký úspechom, pretože umožnila komunikovať aj v dialektoch, ktorým sa iné aplikácie doteraz vyhýbali. Doteraz bola aplikácia najúspešnejšia v USA, Indii a Číne. Tento rok stúpa v Európe a na Blízkom východe. Aplikácia umožňuje viacero konverzačných okien a dokonca aj presun obsahu z jedného do druhého, ako sú obrázky, video, a iné súbory. Galaxy NOTE 3 umožňuje písať správy v ChatON aj pomocou S pera.