Národná bločková lotériaNárodná bločková lotéria je monentálne často skloňovaná v médiách, hoci teraz už rozruch mierne utíchol. Pokiaľ ste majiteľmi Android systému a zároveň ste podľahli, respektíve pokladáte Národnú bločkovú lotériu ako lotériu, do ktorej zapojenie vás nič nestojí a dúfate vo výhru, možno radi siahnete po aplikácií, ktorá dokáže zjednodušiť a uráchliť zadávanie nových bločkov do systému a tzv. osudia. Otestovali sme túto aplikáciu, ako funguje, čo prináša a aké sú s ňou problémy. Výnimočne sme nenarazili na nič, čo by bolo nazvateľné problémom, pretože pri jednoduchej aplikácií s jediným účelom by chybu mohol spraviť len málokto.

Aplikácia pre bločkovú lotériu
Aplikácia je k dispozícií na Google Play medzi ostatnými, priamo od vydavateľa TIPOS. Oficiálny popis: „V aplikácii Tipos – Národná bločková lotéria, registrujte Vaše bločky z pokladní a zúčastnite sa žrebovania o lákavé výhry. Po registrácii a prihlásení hráča môžete evidovať bločky z registračnej pokladne. Vyplňte DKP, dátum, čas, sumu a Vaša stávka sa zúčastní žrebovania. Na Váš e-mail bude odoslaný registračný kód stávky a kontrolný kód pre overenie výhry. V aplikácii zistíte, či je stávka výherná.“ aplikáciu vystihuje stručne. Po spustení tejto 8,3 MB veľkej aplikácie sa musíte prihlásiť do už vytvoreného konta v bločkovej lotérií, alebo si ho vytvoriť. Výhodou je, že toto prihlásenie môžete zapamätať a nie je ho potrebné zadávať opäť, čo je štandard na ktorý sme si už akosi zvykli pri iných aplikáciách. Zadávanie nového DKP z nového lístka je možné veľmi rýchlo pomocou stručného prehľadného menu. Pri zadávaní čísiel sa zmení klávesnica na číselnú, čo oveľa viac uľahčí zadávanie potrebných hodnôt. Sú pritom dostatočne veľké aj na hrubé prsty. Nastavenie dátumov je robené cez otáčavé, graficky riešené, výbery. K dispozícií je náhľad na všetky prihlásené bločky aktualizácia dátumom v prípade prebiehajúcich žrebovaní, prípadne možnosť odoslať potvrdenie na email. Každý bločik registrovaný cez aplikáciu je notifikovaný aj do emailu, pokiaľ ste si to tak nastavili.

Vlastnosti aplikácie
Aplikácia je rýchla, stručná, prehľadná, graficky jendoduchá, orientovaná skôr na farby biela, modrá, červená a čierna. Ovládanie je dostupné, bezproblémové a zadávanie číslic je dostatočne veľké a jasné. V prípade účelových aplikácií nemožno čo v tomto konkrétnom kúsku vytknúť. Určite však zadanie bločkov touto metódou považujeme za príjemnejšie a jednoduhšie ako cez webové stránky. Najmä preto, že v mobilnej aplikácií chýba nutnosť zadávať overovací kód, čo je cez web nutnosť napriek tomu, že ste prihlásení.

Download aplikácie je možný na Google Playhttps://www.financnipomocnik.cz