Pre mnoho odvetví sa bežné drevené palety alebo drevené euro palety nehodia. Výhodnejším a praktickejším je potom používať plastové palety 1200×800, čo je klasický rozmer pre euro paletu. Prípadne plastové palety iných rozmerov.

Plastové euro palety Schoeller Allibert

Plastové palety sú opakovane použiteľné, hodia sa pre väčšinu priemyslových odvetví a aj tam, kde drevené palety vhodné nie sú. Napríklad z hygienických dôvodov, z dôvodu nedostatočnej vodeodolnosti apod. Firma Schoeller Allibert dodáva plastové palety 1200×800, teda tzv. plastové europalety, ktoré ideálne dopĺňajú ďalšie produkty firmy. Ide predovšetkým o prepravné kontajnery a boxy, ktoré sa umiestňujú na palety.

Euro palety z plastu sú nielen opakovane použiteľné, ale aj 100% recyklovateľné. Takže splňujú všetky zákonné a ekologické normy. Plast, z ktorého sú palety vyrobené, je veľmi pevný a nosnosťou rozhodne nezaostáva za drevenými. Všetky palety, vrátane plastových paliet 1200×800, je možné zakúpiť v troch pevnostných variantoch: heavy, medium a light. Palety sú stohovacie a ponúkajú sa v rôznych prevedeniach, s rôznym jednotkovým zaťažením, maximálnym statickým, aj maximálnym dynamickým zaťažením.

O firme Schoeller Allibert

Plastové palety 1200×800, iné plastové palety, prepravky, veľkoobjemové kontajnery aj prepravné vozíky – to je hlavný sortiment Schoeller Allibert. V oblasti prepraviek dodáva spoločnosť skladacie paletové prepravky, stohovacie prepravky, malé skladacie prepravky aj plastové zasúvacie prepravky. Výrobky firmy sú určené predovšetkým pre poľnohospodárstvo, automobilový priemysel, potravinársky a nápojový priemysel, pre priemyslovú výrobu, retail a poolingové služby. K dispozícii je viac ako 1000 rôznych produktov. Samozrejmosťou je rýchle dodanie objednaných výrobkov.