Doma trávime viac času než tomu bolo kedysi. Ale máme pre to uspôsobený náš domov? Poďte sa pozrieť na maličkosti, ktoré dokážu s našim bývaním urobiť veľké divy.

Urobte si z domova voňavú oázu

Čuch je dôležitým zmyslom. Každý, koho na čas o čuch pripravil koronavírus, vie, o čom je reč. Poďte si z domova urobiť voňavú oázu. Inštalujte si všade osviežovače vzduchu. Veľmi praktické sú elektrické osviežovače, v ktorých raz začas meníme zásobník. Tie dávkujú vôňu v pravidelných intervaloch. Automaticky sa odparujúce osviežovače sa hodia do menších miestností, ale aj do šatníkov či skríň, kde zaisťujú stálu sviežosť oblečenia. V niektorých miestach bytu, najčastejšie na toalete, oceníme rýchlu aplikáciu vône. Preto sa hodia predovšetkým osviežovače v sprejoch.

Vianočnú atmosféru navodíte tiež parfumovanými sviečkami, ktoré môžu spríjemňovať večery. Pridajte si vône aj do každého prania. Takto vypraté deky potom prevoňajú každú chvíľu, kedy sa do nich zababušíte trebárs pri čítaní dobrej knihy či sledovaní obľúbeného seriálu.

Neprestaňte sa hýbať

Home office, žiadne akcie mimo domov, obmedzený styk s priateľmi, zavreté športoviská a posilňovne – to všetko vedie k tomu, že sa prestávame hýbať. Pred tým sme si nemuseli byt prerábať na športovisko. Ale teraz tá chvíľa nastala. Vybavte si svoj byt potrebami na cvičenie a začnite pravidelne cvičiť. Aj ten najmenší priestor dokáže poslúžiť k tomu, aby sme sa rozhýbali. Dôležitá je predovšetkým pripravenosť prostredia a pravidelnosť bez výnimiek. Nepreháňajte to s plánmi. Počíta sa aj pár minút denne. Hlavne cvičenie nevynechávajte. Dajte si záväzok, že ho nevynecháte nikdy viackrát ako dvakrát týždenne a nikdy nie dva dni po sebe. S takýmto plánom u cvičenia určite vytrváte. V každom priestore dokážete cvičiť s ručnými činkami, s elastickou gumou, so závesným systém, či s balančnými podložkami. Urobte si z domu príjemnú telocvičňu. Pomôžu vám k tomu vhodné športové potreby.

Vrhnite sa na profi varenie a pečenie

Reštaurácie a cukrárne sú pre nás teraz tabu. Poďte sa teda zlepšiť vo varení a pečení. Často k tomu nie je potrebné žiadne extra kulinárske umenie, ale iba vhodnejšie pomôcky, ktoré vám doteraz doma chýbali. Urobte si inventúru v tom, čo by vám k zlepšeniu pomohlo.

Chceli by ste sa trebárs pustiť do pečenia chleba? Kúpte si krásne ošatky na kysnutie cesta, ktoré naviac dávajú chlebu krásny tvar či dokonca dekor. Premyslite si, čo chcete piecť na Vianoce a zadovážte si všetko, čo na pečenie a zdobenie potrebujete. Formičky, vykrajovačky a zdobičky ­– tých skutočne nie je nikdy dosť. Mimochodom, ak hľadáte pekné vianočné darčeky, potreby do domácnosti, či konkrétne do kuchyne, sú tým pravým. Sú to užitočné darčeky, ktoré potešia. Tak nekupujte nezmysly a online objednajte darčeky ako lusk. Nakúpite ich v e-shope Drobnosti.sk.

Contents