Doba je neistá, inflácia narastá a tlačené peniaze v obehu svojim množstvom strácajú na hodnote. Sú tu dnes ešte nejaké istoty? Bude si musieť stredná vrstva obyvateľov šetriť na obyčajný smartfón roky? Finančné zabezpečenie prostredníctvom účtov v bankách je v nedohľadne. S riešením prichádzajú drahé kovy, ktoré boli vždy veľmi vzácne. Prečo nevyužiť možnosť vlastniť zlato a zlaté mince, keď v súčasnosti predstavujú jednu z mála stabilných hodnôt a istotu, po ktorej ľudia prahnú.

Zlatý štandard bol v minulosti samozrejmosťou, pri ktorej štát mohol do obehu tlačiť len toľko peňazí, koľko mala krajina zlata. Peniaze boli kryté zlatom a tak nemohli stratiť na svojej hodnote. To je už, bohužiaľ, minulosťou a dnes našu finančnú stabilitu môžeme zachrániť jedine kúpou zlata. Čo je pre vás väčšou istotou? Investovať do kryptomien či bitcoinu, keď si ho vlastne nemôžete ani reálne chytiť alebo vyskúšate investičné zlato, ktoré je reálne hmatateľné a môžete ho mať doma jednoduchou kúpou.

Vzácne mince

Ak patríte medzi vášnivých zberateľov, v ponuke zlatých mincí nájdete naozaj vzácne kúsky. Mince sú označené špeciálnymi sériovými číslami, ak by ste chceli nakupovať diskrétne a vašou túžbou by bolo vlastniť neoznačené mince, je tu pre vás ponuka voľných mincí Wiener Philharmoniker. Ak narazíte na kvalitný eshop, nájdete tam aj ponuku úplne najnovších, nedotknutých zlatých mincí z roku 2021.

Nákup za cenu zlata

Kúpa zlata je veľkým lákadlom, najmä vďaka oslobodeniu od platby DPH. Štátu tak nemusíte odvádzať daň. V prípade, že máte záujem o striebro, vás môže naopak odradiť to, že musíte zaplatiť dvadsať percent DPH. Skutočných zberateľov tento fakt ale nemusí vôbec odradiť, vzácne kúsky strieborných a zlatých mincí za cenu zlata tak môžete nakúpiť už dnes.