Špinavosť! Inak ani nemožno nazvať najnovšie pokusy nemenovanej poľskej firmy, ktorá sa rozhodla v slovenčine na slovenskej doméne prevádzkovať stránky kam smerujú všetky reklamy s informáciou o tom, že váš mobil je infikovaný vírusom a je nutné ho rýchlo oskenovať a zistiť hrozby.

Falošný vírus

Reklama vám hlási, že máte vírus
Reklama má v sebe texty, ktoré upozorňujú na to, že váš mobilný telefón so systémom Android je infikovaný, SIM karta môže byť ohrozená, máte vírus, alebo iné výmysly. Môže ísť o pokojne nový mobil. Reklama sa zobrazuje v bežných aplikáciách, ak majú pripojenie na internet, alebo aj na stránkach najčastejšie na plochách 468×60 pixelov. Zaplatené majú nehorázne veľké impresie, pretože na reklamu narazíte na viacerých od seba nezávislých zariadeniach s ľuďmi rôznych záujmov. Špinavosť zo strany tejto firmy spočíva v tom, že len zobrazuje správu o tom, že vás mobil je infikovaný vírusom a ponúka riešenie. Stiahnuť si môžete aplikáciu, ktorá vás vírusu zbaví.

Za nehorázne peniaze
Problém je, že stiahnutím aplikácie a zaregistrovaním sa prihlásite k plateným SMS, ktoré prídu 3x za týždeň a každá z nich stojí viac ako jedno euro. Bezcenná služba, absolútne nepotrebná aplikácia a ešte máte za to platiť. Nepozorní zaplatia, pozornejší používajú Google. Vyhnite sa tejto aplikácií, pretože ide o podvod. Podvod preto, že reklama zobrazuje falošnú informáciu a priláka vás v strachu a neistote k neuváženému kroku – rýchlo vyriešiť vec a nečítať podmienky. O tom, že ide o podvod, musia vedieť samotní poskytovatelia tejto služby, v reklamách totiž zámerne používajú také spojenia, ktoré vystrašia, vyvolávajú obavy a kliknutím sa človek opäť dostáva na stránky, ktoré znova a znova opakujú to isté – mobilné zariadenie je infikované a môže byť ohrozená bezpečnosť vlastných údajov. Špinavosť je na toľko drzá, že inzeruje v Google reklamnej sieti. Preložiť ju musel Slovák, čo nám dáva tušiť, že jeden z našich skrátka prekladal niečo, čo musel veľmi dobre spoznať a predsa to napriek obsahu reklám vypustil von. Veľmi smutné. Celá špinavosť vám následne zobrazí aplikáciu G DATA internet security, avšak ak o nej hľadáte informácie, zistíte, že funguje a má dobré referencie.

G DATA security falošné hlásenie

Problémy sú v oblasti:

  • reklama hlási niečo, čo nie je pravda
  • webstránky hlásia, čo nie je pravda
  • reklama a hlásenie vyvoláva strach a obavy, zavádza
  • láka na platenú službu
  • o antivírusovej aplikácií sme nikdy nepočuli

G DATA internet security
Pokiaľ túžite po tejto aplikácií, stiahnite si ju zadarmo,. Je pokojne možné, že táto špekulácia len zneužíva skutočný software, ktorý nemá s ňou nič spoločné. Stiahnuť si ju pritom môžete celkom zadarmo, pokiaľ nevyužívate ďalšie súčasti. Aplikácia G Data Internet Security vo verzii Light je na stiahnutie v Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=de.gdata.mobilesecurity&hl=sk