Zo zariadení Galaxy sa onedlho môžu stať malé herné konzoly, na ktorých si budete môcť zahrať viacero hier tak, akoby ste v rukách držali zariadenia typu Gameboy, alebo na spôsob starších ručných konzolí ste si mohli v dvoch rukách kdekoľvek zahrať niektoré z hier. S pomocou prídavného zariadenia Gamepad a aplikácie Mobile Console sa vám podarí urobiť zo smartphone zariadenie pre hry. Mobil sa pritom bude vkladať do výsuvného priestoru a uchytený bude podobne, ako fungujú niektoré držiaky do auta. Podmienkou je, aby vkladané zariadenie bolo veľké od 4 do 6,3 palcov a celé správovanie funguje cez Bluetooth. Zariadenia s Android 4.3 ako GALAXY Note 3, S4, Note II a S III môžu komunikovať cez NFC, ostatne tak sa dorozumievali aj hodinky Gear s našim Note. Spojenie s HDMI káblom umožní hrať hry zobrazené na televízore, čím sa nakoniec stane gamepad v rukách akoby domácou konzolou.

Samsung Gamepad

Mobile Console
Samsung pri príležitosti uvedenia tohto nového hardware pripravil novú aplikáciu s názvom Mobile Console, ktorú je možné stiahnuť bezplatne na serveri Samsung cez smartphone. Aplikácia slúži práve pre hry a je spustená po pripojení GamePadu. S jej pomocou je možné vyhľadávať a nakupovať hry do zariadenia.
Momentálne sú dostupné tieto hry:

  • preteky – napr. Need for Speed™ Most Wanted od spoločnosti Electronic Arts a Asphalt 8 od spoločnosti Gameloft: Airborne;
  • strieľačky – napr. Modern Combat 4: Zero Hour; od spoločnosti Gameloft;
  • športové hry – napr. Virtua Tennis™ Challenge od spoločnosti SEGA;
  • akčné tituly – napr. Gangstar Vegas od spoločnosti Gameloft.

Samsung GamepadStiahnuť aplikáciu môžete aj priamo tu: APPS SAMSUNG, alebo ak máte zariadenie pripojené, stačí stlačiť tlačidlo PLAY a celé zariadenie vykoná všetko potrebné. Už teraz je spolu pripravených 35 hier a neustále budú pribúdať nové. Samotné zariadenie Gamepad sa objaví čoskoro aj na Slovensku za predbežnú predajnú cenu vo výške 79,90 EUR. Zariadenie je kompatibilné s s OS Android 4.1 a vyšším (bez NFC, Mobile Console).
Plne kompatibilné od OS Android 4.3. Ovládanie je na zariadení umožnené vďaka nasledovným tlačidlám:

  • D-Pad (8-smerový)
  • 2 analógové joysticky
  • 4 akčné tlačidlá a 2 tlačidlá spúšte
  • tlačidlo pre výber a tlačidlo štart
  • tlačidlo PLAY (zariadenie Samsung s operačným systémom Android 4.3 alebo vyšším)

Napájanie je pomocou batérie: Dobíjacia 160 mA, jeho váha je 195g a jeho rozmery sú: 137,78 x 86,47 x 31,80 mm