Postel, na kterou se vejde úplně každý. Pohodový odpočinek během sobotního odpoledne, královský spánek mezi nedělním večerem a pondělním ránem. Užijte si postele 140 x 200 cm, které nabídnou opravdu jedinečné podmínky! Takováto míra je určena i pro ty spáče, kteří se řadí do kategorie „mimořádně náročný“. Stačí si jen dobře vybrat a uvidíte, že spánek na jedničku vás už brzy nemine. Užijte si to!

Nezapomeňte na úložný prostor, v malých bytech se hodí každý kousek místa navíc

Pokud máte větší postel, rozhodně nepodceňujte možnosti kolem využití úložného prostoru. Totiž, každý jistě ví, že v garsonkách se počítá každý malý kus prostoru, který si vybojujete. Ukryjte proto lůžkoviny nebo knihy, které nečtete, přímo pod lůžkem. Originální způsob? Ale kdeže, tohle znali už naši předkové.

Minimální šířka lůžka je osmdesát centimetrů, menší velikosti už doslova a do písmene ohrožují zdraví a mají i špatný vliv na celkovou spánkovou hygienu. Pokud hovoříme o minimální délce tohoto nábytku, měli bychom k naší výšce připočíst ještě nejméně dvacet, ale lépe pětadvacet centimetrů. Znamená to, že dvoumetroví čahouni se na standardním 200 cm lůžku nevyspí moc dobře a měli by sáhnout po XXL variantě lůžka. To se dá snadno vyrobit na zakázku, stačí jen zadat poptávku.

Výška postele musí také vyhovovat, pro seniory je třeba i půl metru

Hygienické minimum pro výšku lůžka nad podlahou je čtvrt metru, standardem pro dospělého člověka v produktivním věku je asi třicet až čtyřicet centimetrů. Pokud však patříte mezi seniory, jistě víte, že vstávání z takového lůžka nemusí být právě nejpohodlnější. Proto dbejte na to, abyste měli lůžko zhruba půl metru nad zemí, při výrazně snížené pohyblivosti můžete jít klidně až na šedesát centimetrů. Vstávání, ale i uléhání bude od nynějška mnohem jednodušší!

Contents