Hľadáte moderné spôsoby, ako merať rozmery súčiastok a produktov bez toho, aby ste sa následne namáhali s ich zložitým prerábaním do počítačovej podoby? Potom by ste mali začať používať 3d skenery!

Meranie rozmerov nikdy nebolo jednoduchšie, ako jednoduché je v dnešnej dobe. Už sa nemusíme krvopotne namáhať a ťahať dlhé šnúry na meranie rozmerov, ak chceme odmerať nejakú dlhšiu vzdialenosť. Máme tu na to predsa rôzne laserové merače. Rovnako, ako sa nemusíme namáhať s rôznymi posuvnými meradlami a odčítavaním hodnôt z nich, pokiaľ chceme zmerať niečo veľmi malé. Technológie sú dnes už skutočne na takej úrovni, že mimoriadne presné meranie vie vykonať každý amatér, stačí mu na to moderný merací prístroj. Moderné meracie prístroje sú však obrovským pomocníkom hlavne pri 3d meraní rozmerov a ich následnom prevádzaní do počítačovej podoby. 3d meranie je mimoriadne dôležité pre vývojárov na reverse engineering, teda spätné prevedenie tvaru a rozmerov produktu alebo súčiastky do počítača a ich následnú úpravu. 3d meracie prístroje tak musia byť mimoriadne presné a spoľahlivé.

Presnosť nadovšetko

Pozrime sa na meracie prístroje, ktoré ponúka spoločnosť DEOM. Tá má vo svojej ponuke aj 3d skenery americkej spoločnosti MICRO-VU, je ich výhradným dovozcom pre Slovensko, Poľsko a Českú republiku. Tieto 3d skenery sa vyznačujú vysokou presnosťou, zvládajú všetky druhy materiálov, sú jednoducho ovládateľné, ich softvér je v češtine a pracovať vedia tak v laboratóriu, ako aj vo výrobe. Na výber máte 3 modely. Najobľúbenejší je model Vertex, ktorý je stolnou verziou meracích prístrojov a vhodný je pre kusové aj sériové meranie. Najlepší pomer ceny a rozsahu prístroja zas prináša model Excel, ktorý je portálovým meracím prístrojom, model SOL zas vyniká nízkou cenou a zároveň automatickým 3D meraním. Vybrať si tak správny 3d skener pre vás tak nemusí byť nijako zložité a získate mimoriadne presný merací prístroj, ktorý vám výrazne uľahčí prácu!