Samsung GearUž čoskoro sa na slovenskom trhu objaví technologická novinka, ktorá posunie aj samotný Samsung niekam inam. Poznáme ho ako výrobcu chladničiek, mikrovlniek, televízorov, mobilov, aj fotoaparátov. Hodinky tu ešte neboli. Keď už hodinky, tak rovno také, ktoré komunikujú s mobilom série Galaxy. Ide zatiaľ o pomerne drahý špás, no viac vám napovie oficiálna správa, ktorá prináša aj presnú technickú špecifikáciu.

Bratislava, 3. októbra 2013 – Spoločnosť Samsung uvedie na slovenský trh očakávanú novinku Samsung GALAXY Gear. Inteligentné Hodinky sú dokonalým spoločníkom, ktorý do každodenného života ďalej integruje možnosti prístrojov Samsung GALAXY. Samsung GALAXY Gear je samostatné príslušenstvo, ktoré kombinuje inteligentnú konektivitu, na mieru šité technologické vlastnosti a štýlový dizajn. Zákazníci si budú môcť hodinky kúpiť od budúceho týždňa. Odporúčaná maloobchodná cena je 299 € vrátane DPH. Pri uvedení na slovenský trh bude GALAXY Gear k dispozícii najprv v čiernej farbe. Od novembra bude na výber aj biela, bielo zlatá a oranžová verzia hodiniek.

Nová mobilná komunikačná sloboda
Samsung GALAXY Gear upozorňuje používateľa na prichádzajúcu komunikáciu v zariadení Samsung GALAXY, nech ide napríklad o volanie, textové správy, e-maily a upozornenia, dokonca ponúka náhľad týchto správ a dáva používateľovi možnosť tieto správy diskrétne prijať alebo ignorovať. Ak prichádzajúca komunikácia vyžaduje viac než len letmý pohľad, môže používateľ zariadenia Samsung GALAXY jednoducho vziať a funkcia Smart Relay okamžite zobrazí celý obsah na obrazovke.

Hlasové funkcie
Vstavaný reproduktor umožňuje používateľom uskutočňovať hovory priamo z GALAXY Gear. Napríklad, aj keď odchádzate z obchodu s rukami plnými nákupných tašiek, môžete uskutočniť hovor tak, že budete hovoriť do GALAXY Gear bez toho, že sa dotknete obrazovky. Na GALAXY Gear je dokonca možné pomocou funkcie S Voice písať správy, vytvárať nové záznamy v kalendári, nastavovať upozornenia a sledovať predpoveď počasia.

Zachyťte každodenný život
Okrem toho, že Samsung GALAXY Gear umožňuje inteligentné ovládanie zariadenia, obsahuje tiež niekoľko funkcií, ktoré pomáhajú používateľom jednoducho zachytiť významné životné okamihy, ktoré by inak prepásli. Pomocou funkcie Zaznamenávanie poznámok, čo je vlastne 1,9 megapixlový fotoaparát, je možné robiť fotografie i videonahrávky, a vytvárať tak rýchle vizuálne záznamy dôležitých informácií alebo udalostí zo svojho každodenného života a tiež ich zdieľať na sociálnych sieťach. Koncepciu rýchleho záznamu ešte rozširuje funkcia Hlasové poznámky, ktorá používateľom umožňuje zachytiť dôležité myšlienky a rozhovory do GALAXY Gear na svojom zápästí a uložiť tieto hlasové záznamy do svojho zariadenia Samsung GALAXY do textovej podoby.

Rastúci zoznam ovládacích prvkov pre obľúbené funkcie

S GALAXY Gear získavajú používatelia celý rad obľúbených funkcií, ktoré ďalej zvyšujú prínos tohto nového príslušenstva.

  • Nové bezpečnostné vylepšenie Automatické uzamknutie automaticky zabezpečí obrazovku príslušného smartfónu, kedykoľvek je GALAXY Gear od telefónu vzdialený viac ako 1,5 m. Ihneď ako sú spárované zariadenia zase blízko seba, smartfón opäť odomkne.
  • Funkcia Vyhľadanie zariadenia pomáha používateľom lokalizovať ich inteligentné zariadenie v prípade, že ho nie je možné nájsť, a to tak, že vydá zvukový signál, rozsvieti sa a začne vibrovať.
  • Pomocou Samsung GALAXY Gear môžu používatelia ovládať hudbu prehrávanú na zariadení Samsung GALAXY. Rovnako ako tradičné hudobné prehrávače je možné prezerať, prehrávať a zastavovať skladby, a to dokonca aj keď zariadenie Samsung GALAXY nie je práve na dosah.
  • Samsung GALAXY Gear tiež funguje ako krokomer prostredníctvom zdokonalených integrovaných snímačov. Táto funkcia používateľa systematicky a automaticky monitoruje, aby mohol sledovať kľúčové osobné údaje, ako je množstvo spálených kalórií, počet krokov či prejdená vzdialenosť.

Samostatné hodinky aj módny doplnok
Samsung GALAXY Gear je stelesnením nenápadnej elegancie. Jeho prepracovaný dizajn s kvalitnou povrchovou úpravou vyvoláva predstavu luxusného šperku, napriek tomu je ale dostatočne decentný, takže sa hodí k akémukoľvek oblečeniu. Zaoblený splývavý tvar sa ovíja okolo ruky, začleňuje sa do osobného prostredia používateľa a za všetkých okolností mu zaisťuje komfort. GALAXY Gear slúži tiež ako náramkové hodinky a ponúka niekoľko variantov vzhľadu, ktoré dávajú používateľom možnosť upraviť si ich podobu podľa svojho želania. Predinštalovaných bude 10 rôznych typov hodín a ďalšie budú k prevzatiu cez obchod Samsung Apps.

Podrobné informácie a fotografie výrobku sú k dispozícii na internetových stránkach www.samsungmobilepress.com alebo m.samsungmobilepress.com.

Stiahnuť krokomer do mobilu

Samsung GALAXY Gear – technické špecifikácie výrobku

Procesor800 MHz
Displej1,63palcový (41,4 mm) Super AMOLED (320 x 320)
Fotoaparát1,9MPx snímač BSI, fotoaparát s automatickým ostrením/zvuk a obraz
VideoKodek: H.264

Formát: MP4

HD(720p) prehrávanie a záznam

AudioKodek: AAC

Formát: M4A

Obsiahnuté aplikácieAtooma je kontextová platforma horizontálnej inteligencie, vďaka ktorej sú hodinky GALAXY Gear inteligentnejšie.
Aplikácia Banjo vám poskytuje prehľad o aktuálnom dianí kdekoľvek vo svete.
Aplikácia Evernote pre hodinky uľahčuje zapamätanie si rôznych vecí rýchlym snímaním obrázkov a spomienok a zobrazovaním dôležitých pripomenutí priamo na hodinkách GALAXY Gear.
Aplikácia Glympse umožňuje ľuďom jednoducho, dočasne a v reálnom čase zdieľať svoju polohu, vďaka čomu môže druhá strana sledovať ich pohyb na dynamickej mape.
Aplikácia eBay umožňuje jednoducho a v reálnom čase realizovať transakcie v službe eBay.
Line je globálna služba na výmenu správ dostupná vo viac než 230 krajinách na celom svete.
Aplikácia MyFitnessPal sleduje vaše stravovanie a tréning a podporuje vás pri dosahovaní vašich osobných zdravotných a tréningových cieľov.
Path je osobná sieť navrhnutá tak, aby vás zbližovala s vašimi priateľmi a členmi rodiny.
Pocket, preferovaný spôsob ukladania webového obsahu na neskoršie zobrazenie v ľubovoľnom zariadení, prináša do hodiniek GALAXY Gear funkciu čítania článkov prostredníctvom prevodu textu na reč.
RunKeeper je osobný tréner vo vašom vrecku, ktorý vám pomáha sledovať vaše behy, určiť si ciele a udržiavať si motiváciu.
Aplikácia TripIt od spoločnosti Concur umožňuje jednoducho si organizovať cestovné plány na jednom mieste.
Aplikácia Vivino Wine Scanner vám umožňuje vytvoriť fotografiu ľubovoľného vína a okamžite o ňom získať všetky informácie.
Služby SamsungObchod Samsung Apps
ChatON: mobilné komunikačné služby
Ďalšie funkcieSmart Relay, S Voice, zaznamenávanie poznámok, hlasové poznámky
Automatické uzamknutie, vyhľadanie zariadenia, ovládač médií, merač krokov, stopky, časovač
Pomoc v núdzi: V prípade núdze stlačte trikrát na dlhšiu dobu tlačidlo pre zapnutie prístroja a uloženej kontaktnej osobe následne bude zaslaná správa s informáciami o polohe používateľa.
2 mikrofóny (odstránenie šumu), 1 reproduktor
KonektivitaBluetooth® v 4.0 + BLE
SenzoryAkcelerometer, gyroskop
Pamäť4 GB interná pamäť + 512 MB (RAM)
Rozmery36,8 x 56,6 x 11,1 mm, 73,8 g
BatériaŠtandardná batéria, Li-ion 315 mAh

* Dostupnosť služieb Samsung Hub a Google sa môže v jednotlivých krajinách líšiť.

* Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie informácie, ktoré sú v tomto dokumente uvádzané a týkajú sa výrobkov, okrem iného, vrátane informácií o výhodách, dizajne, cene, súčiastkach, výkone, dostupnosti a funkciách výrobku, sú nezáväzné a môžu sa bez predchádzajúceho upozornenia zmeniť.