Správny formát reklamy – obrázok, video alebo karusel

Je to tak, na Facebooku sú skoro všetci. Ak teda reklamu na sociálnych sieťach – na Facebooku je to nutnosť.

Pri výbere reklamného formátu je dôležité zvážiť platformu, na ktorej reklamu spúšťate, ako aj ciele kampane.

V závislosti od toho, čo sa snažíte dosiahnuť, obrazové reklamy a videá poskytujú skvelé vizuálne efekty a viac priťahujú pozornosť než statické texty.

Ak je požadovaná vyššia úroveň zapojenia alebo interaktivity, potom sú vhodnou voľbou karuselové reklamy. Tie ponúkajú dodatočnú výhodu v podobe možnosti prezentovať viacero obrázkov alebo videí v rámci jednej reklamy, čo zvyšuje viditeľnosť a podporuje konverzáciu s potenciálnymi zákazníkmi.

Nadpis a text reklamy, ktorá upúta pozornosť

Vytvorenie účinného titulku a reklamného textu je silným nástrojom na zaujatie publika.

Zamerajte sa na stručnosť – prejdite priamo k veci bez zbytočného predlžovania svojho posolstva. Upútajte pozornosť publika tým, že doň vložíte kľúčové slová a frázy, ktoré s ním budú rezonovať.

Nastavte v reklame správne publikum podľa veku, lokality, záujmov a ďalších kritérií

Ak chcete vaša reklama na sociálnych sieťach mala efekt musíte ju správne zacieliť.

Na to Facebook pri nastaveniach reklamy poskytuje množstvo parametrov. Zvážte vek a miesto pobytu potenciálnych zákazníkov, ako aj ich záujmy alebo iné relevantné faktory.

Pomocou nástrojov, ako je segmentácia trhu alebo profily osôb, sa môžete hlbšie ponoriť do problematiky a zúžiť okruh osôb, s ktorými chcete aby sa Vaša reklama zobrazovala.

Vo výsledku vám to pomôže ušetriť peniaze tým, že sa budete zameriavať len na tých, ktorí majú o váš produkt alebo službu skutočný záujem, namiesto toho, aby ste sa zameriavali na širšiu demografickú skupinu so všeobecnými správami, ktoré často zostanú nepovšimnuté. Celková cena reklamy na Fecebooku teda závisí od zacielenie vašej kampane. Viac o cene reklamy na facebooku a sociálnych sieťach sa dozviete na Impresiv.sk

Ak si neviete poradiť, oslovte odborníkov na tvorbu reklamy na Facebooku

Na záver: ak si na toto všetko netrúfate, nie je hanba požiadať o pomoc. Odborníci vám môžu spravovať váš účet na sociálnej sieti, správne nastaviť reklamy – všetko to majú v malíčku.

Dôverujte svojim pocitom a nebojte sa požiadať o radu, keď ju potrebujete.

Contents