Havarijné poistenie – niekedy nutnosť, inokedy istota. Pokiaľ kupujeme auto na leasing, havarijnému poisteniu sa nevyhneme. Ale mnohí z nás, ktorí vrazia svoje úspory do nového automobilu, si radi havarijné poistenie priplatia, aj keď nemusia. Veď kto by chcel riskovať, že o auto príde? Či už pri havárii, alebo krádeži. Poďte sa pozrieť, čo od havarijnej poistky čakať a ako si vybrať tú najvýhodnejšiu.

Havarijné poistenie ponúka hneď niekoľko poisťovní. Sú to napríklad AXA, Generali, Groupama, Komunálna poisťovňa, Kooperativa či Wüstenrot. Obecne platí, že najvýhodnejšie dnes havarijné poistenie uzatvoríte online. Dobré je sledovať špeciálne služby, akou je napríklad Superpoistenie. Tá permanentne porovnáva ceny a podrobné ponuky jednotlivých poisťovní, vrátane zliav a bonusov, a vďaka tomu je schopná poradiť s výberom aktuálne najvýhodnejšieho havarijného poistenia. Súčasne na stránkach projektu priamo online poistnú zmluvu uzatvoríte.

Havarijné poistenie nielen pre havárie

K čomu nám je havarijné poistenie, keď si platíme zo zákona povinné zmluvné poistenie? Zatiaľ čo povinné poistenie chráni tých, ktorých poškodíme my, havarijné poistenie chráni nás. To v prípadoch, keď nehodu zaviníme, keď je vinník neznámym, ale aj v prípade poškodenia živlom, vandalmi, či pokiaľ nám automobil niekto ukradne.

Havarijné poistenie, nazývané tiež kasko poistenie, kryje škody na motorovom vozidle, ale aj na jeho výbave. Jeho územná platnosť záleží na zmluve. Zvoliť je možné platnosť v rámci Slovenska, ale aj v rámci Európy. Vždy je lepšie voliť druhú možnosť. Veď dnes za hranice necestuje skutočne len málokto.

Čo automobil, to iná cena

Cena havarijného poistenia je závislá na niekoľkých faktoroch. Prvým je typ automobilu. Ďalším dôležitým faktorom je jeho vek. U nových automobilov zakúpených na území Slovenska, s vekom do troch rokov, sa cena určuje podľa daňového dokladu predajcu. Vždy sa počíta z ceny bez poskytnutých zliav predajcom. Staršie automobily sa ohodnocujú špeciálnym programom Eurotax, ktorý zohľadňuje novú cenu vozidla, jeho vek a výbavu.

Ďalšími faktormi ovplyvňujúcimi cenu je už zmienená geografická platnosť poistenia, výška spoluúčasti i intervaly platenia poistného.

Havarijné poistenie nie je lacné, ale je možné ho získať aj so zľavou 70 %

Uzavretie havarijného poistenia online nám umožní ušetriť až 70 % nákladov na toto poistenie. Superpoistenie nám ponúka porovnanie jednotlivých poisťovní, výber najlepšej ponuky a výhodné online uzatvorenie poistenia. Všetko je naviac veľmi rýchle. Neriešite žiadne podpisy. Akonáhle poistenie zaplatíte a prebehne obhliadka automobilu, je poistka platnou. Miesto obhliadky si pritom určíte vy a technik príde za vami. Súčasne môžete na jednom mieste uzatvoriť výhodne aj PZP.

Contents