Pred niekoľkými dňami v uliciach Bratislavy spojilo Rytmusa, Fera Mikloška, Zdenku Prednú, Jara Bekra a Moniku Hilmerovú niečo spoločné. Všetci dostali do rúk Samsung Galaxy Note 3, a inteligentné hodinky Galaxy Gear o ktorých budeme ešte nejeden krát písať. Z tohto zvláštneho stretnutia, na ktorom skúšali, čo tieto vecičky dokážu, zistili viacero vecí a stihli sa aj pobaviť.

Note 3 testovali celebrity
© Martin Žilka / PhotoMartini

Čo na novinky hovorili spomínané známe tváre slovenského šoubiznisu? Rytmus veľmi ocenil, že nemusí svoje nové nápady prepisovať ručne do telefónu, ale Note 3 ich prepíše za neho. V štúdiu zase využil veľký displej, z ktorého priamo rapoval texty pri nahrávaní nového albumu s Kontrafaktom. Odpálili ho aj funkcie ako Group play na zdieľanie videa či funkcia S Beam, s ktorou môže jednoduchým priložením k druhému zariadeniu presúvať súbory ako fotografie, hudbu či videá.

Fero Mikloško pri kávičke dokreslil perom S Pen do fotografie svojej obľúbenej modelky vizualizáciu nových šiat a upravil ich filtrom, ktorý jej dodal retro nádych. Ako dizajnér a módny návrhár oceňuje aj solídny vzhľad oboch zariadení. Na hodinkách Gear oceňuje, že počas skúšok alebo rozhovorov so zákazníčkami ho nerušia hovory, ale je na ne len diskrétne upozornený vibrovaním.
Zdenka si okrem odprezentovania nového CD fotila s kamoškami na hodinky Gear pekných chalanov. Páčil sa jej čistý dizajn oboch noviniek v klasickom farebnom prevedení. Tešila sa, že ju už počas jazdy autom nebude vyrušovať vyzváňajúci telefón niekde v kufri auta a hovory si vyrieši pohodlne pomocou hodiniek. Každodenné prechádzky so psíkom si odteraz bude merať krokomerom na hodinkách, aby vedela, koľko vlastne nachodí.

V rodine Jara a Moniky je Samsung už dlhé roky hlavným komunikačným nástrojom a obaja ocenili najmä veľkosť displeja. Každý po svojom. Monika najmä pre pohodlné čítanie scenárov a novín a Jaro pre prezeranie a úpravu fotiek či videí. Páči sa im predovšetkým to, že odkedy používajú Samsung, nepotrebujú žiadne ďalšie zariadenia ako fotoaparáty, notebooky a všetko si vyriešia pohodlne pomocou jedného smartfónu.