HTC One maxHTC pokračuje vo vývoji noviniek. Do rodiny HTC One teraz pribudol ďalší prírastok a to väčší HTC One max s novými fukciami, ako aj možnosťou snímania odtlačkov. Práve táto možnosť ponúka iné možnosti, než sme si zvykli pri notebookoch, kde snímanie odtlačkov nie vždy fungovalo. HTC sľubuje možnosť ovládania rôznych aplikácií len pohybom konkrétneho prstu. Ide tak skôr o zábavnú možnosť zadania a spustenia aplikácie. Viac hovorí oficiálna tlačová správa.

Vlajková loď HTC One spoločnosti HTC má nový prírastok. K štandardnému modelu HTC One a zmenšenej verzii One mini včera pribudol 5,9“ veľký HTC One max. Rovnako ako One a One mini ponúka funkcie
HTC BlinkFeed, HTC Zoe, HTC BoomSound alebo UltraPixelovú kameru. Navyše však ponúka aj najnovší Android 4.3 a aktualizovanú verziu Sense 5.5. HTC One max tiež prináša nový senzor odtlačkov prstov, s ktorým sa ovládanie „phabletu“ stane ľahkým pre každého.
S 5,9 palcovým displejom a full HD rozlíšením je HTC One max ideálnym spoločníkom pre prehliadanie fotografií, sledovanie videí alebo hranie hier. V kombinácii s dvojicou reproduktorov umiestnených na prednej strane, ktoré dopĺňa technológia

HTC BoomSound, sa HTC One max stáva plnohodnotným multimediálnym zariadením a telefónom v jednom. Srdcom prístroja je štvorjadrový procesor Snapdragon 600 s taktom 1,7 GHz, ktorý poskytuje dostatočný výkon pre prehrávanie videí a filmov v plnej kvalite alebo hranie najnovších hier. Dostatočne dlhú prevádzku telefónu zaisťuje batéria s kapacitou 3300mAh. Jej výkonnosť môže náročný používateľ ešte navýšiť vďaka
HTC Power Flip Case. Štýlový obal funguje ako kryt a zároveň disponuje dostatočnou batériou s kapacitou 1150mAh.
Vnútornú pamäť s veľkosťou 16GB alebo 32GB je možné rozšíriť pomocou microSD karty. Majitelia HTC One max majú navyše exkluzívnu možnosť získať na dva roky ďalších 50GB priestoru v cloude služby Google Drive.
Priemerný používateľ smartfónu odomyká svoj telefón niekoľkokrát za deň.
HTC One max prichádza s novým trendom, keď na zadnú stranu pridáva snímač odtlačkov prstov. Vďaka tomu majú používatelia k dispozícii ďalšiu možnosť zabezpečenia svojho telefónu. Snímač zároveň uľahčuje použitie väčšieho prístroja aj pri držaní v jednej ruke. Každý si môže nastaviť snímanie až troch prstov a ku každému priradiť jednu individuálnu obľúbenú aplikáciu.

Ešte osobnejšie Sense 5
Spoločne s odhalením HTC One max predstavuje spoločnosť HTC tiež novú verziu vlastnej používateľskej nadstavby Sense 5.5. Tá ponúkne väčšiu personalizáciu pre
HTC BlinkFeed, kde bude možné ďalej hľadať a prispôsobovať obsah podľa tematických kategórií. Po novom sú integrovaní poskytovatelia prémiového obsahu vrátane sociálnych služieb ako Instagram alebo Google+. V novej verzii je možné stiahnuť do BlinkFeed až 120 článkov pre offline prehliadanie, pričom sa dá k ním pristupovať kdekoľvek a kedykoľvek aj pri absencii mobilného signálu.

Fotografické schopnosti o krok ďalej
Vďaka UltraPixelovej technológii kamery, režimu HTC Zoe, ktorý oživuje bežné fotografie v krátke videá, a s 2.1 megapixelovým predným fotoaparátom dokáže HTC One max zachytiť dokonalé snímky a Full HD videá, nech už je používateľ fotograf, predmetom fotky alebo obomi naraz. Duálne snímanie zachytí všetky okamihy a reakcie na nich v jednom mimoriadnom obrázku alebo videu, ktoré je súčasne zhotovované z prednej aj zadnej kamery. Vylepšenia sa dočkala aj sekcia Video Highlights. Teraz je možné pridávať vlastnú hudbu a nastavovať dĺžku výsledného videa.
Spracovanie a dostupnosť
HTC One max sa pýši prémiovým hliníkovým telom v striebornej farbe, s ktorým získalo
HTC One množstvo ocenení za dizajn. O odporúčanej cene modelu a dostupnosti budeme včas informovať.

O spoločnosti HTC
HTC Corp. (HTC) patrí medzi firmy s najrýchlejším tempom rastu na mobilnom trhu.
HTC stavia do centra pozornosti ľudí a prácu s telefónom tak robí jednoduchšou a prirodzenejšou. Akcie spoločnosti sú verejne obchodovateľné na taiwanskej burze cenných papierov pod značkou 2498.
Ďalšie informácie o spoločnosti HTC nájdete na internetových stránkach www.htc.com.

Názvy spoločností a produktov zmienených v tejto tlačovej správe môžu byť ochrannými známkami svojich vlastníkov.