Obrovským fenoménom súčasnej doby je Facebook, ktorý pôvodne slúžil predovšetkým na komunikáciu medzi používateľmi, zdieľanie multimediálnych dát a udržiavanie vzťahov. V posledných rokoch sa však sociálna sieť stala silným marketingovým nástrojom, prostredníctvom ktorého môžu marketingoví špecialisti zacieliť na viac ako dve miliardy Aktiv užívateľov. Hoci je reklama na Facebooku vyzpěvována, stále niektoré firmy váhajú nad investíciou do nej. Pýtajú sa, či má zmysel investovať do tejto formy propagácie. Veľa podnikateľov sa domnieva, že ľudia nechodia na Facebook nakupovať, a tak nad reklamou ani neuvažujú. Ovšem opak je pravdou. Facebook umožňuje perfektne cieliť reklamy, čo znamená, že sa reklama bude zobrazovať iba užívateľom s potenciálnym záujmom o vaše služby či produkty. Reklama na FB, ako sa skrátene sociálnej sieti hovorí, nie je ako PPC na Googlu či Zozname.

Prečo do reklamy na Facebooku vložiť dôveru?

Keď Mark Zuckerberg spustil sociálnu sieť v roku 2004, pravdepodobne ani netušil, do akých rozmerov sa rozrastie. Poskytneme vám hneď niekoľko pádnych argumentov, prečo by ste mali premýšľať nad reklamou na FB. Ako už sme niekoľkokrát spomenuli, presne ju zacielite na ľudí, ktoré potrebujete. Ďalej získate presné štatistiky, teda vyhodnotenie efektivity reklamy je rýchle a jednoduché. A v neposlednom rade môžete meniť rozpočty, ako sa vám zapáči.

Nezabúdajte ani na obsahovú stránku

Internetový marketing je pomerne široká oblasť, v ktorej nájdete množstvo zaujímavých nástrojov, ako je spomínaný Facebook. Propagovať svoju firmu môžete aj formou PPC reklamy na Googli a Zozname. Zabúdať by ste však nemali na obsah, pretože s originálnym a čítavým obsahom zvíťazíte nad konkurenciou. Nielenže si písmeniek na stránkach všímajú ľudia, ale aj vyhľadávače, ktorá vás vďaka dobrému obsahu posunú na popredné priečky vo výsledkoch vyhľadávania.
Ideálne je vytvoriť si blog, na ktorom budete zákazníkov informovať o dianí vo vašej firme. Ako vytvoriť blog? V podstate je to jednoduché, stačí správcu stránok požiadať o založenie novej stránky, ktorá bude fungovať ako blog pre vaše príspevky.