HTC ešte pred uvedením ďalšej zo svojej novinky uvádza spustenie predaja nových modelov HTC One mini a HTC Desire 601. Práve na ten druhý model sa čakalo prevažne medzi milovníkmi značky HTC a z nášho okolia išlo o konkrétny model, na ktorý čakali ľudia v našom okolí v snahe prejsť zo staršieho HTC na novší typ. Prečo asi? O príchode nových modelov informuje aj oficiálna tlačová správa viac.

HTC Desire 601
Model: HTC Desire 601

Na slovenský trh mieria nedávno predstavené novinky z modelového radu Desire a One. Od 1. októbra je pre zákazníkov k dispozícii zmenšený vlajkový model HTC One mini v striebornej farbe v odporúčanej cene 449 eur. V ten istý deň bude smartfón dostupný aj pre zákazníkov mobilného operátora Telekom. Pre menej náročných bude od rovnakého termínu k dispozícii špičkový model strednej triedy Desire 601 v odporúčanej cene 329 eur.
Kompaktný model HTC One mini ponúka dvojjadrový procesor Snapdragon 400 s taktom 1,4 GHz a Android 4.2.2 Jelly Bean s používateľskou nadstavbou Sense 5. Telefónu nechýbajú ani prednosti vlajkového modelu HTC One – HTC BlinkFeed, UltraPixelová kamera s HTC Zoe a HTC BoomSound. Vynikajúci obraz zabezpečí 4,3 palcový LCD displej s kvalitným 720p HD rozlíšením pri jemnosti 341 ppi. Od prvého októbrového dňa bude k dispozícii v striebornom prevedení. Dostupnosť čierneho a modrého modelu bude spresnená neskôr.

HTC One mini
Model: HTC one mini

HTC Desire 601 zaujme zákazníkov 4,5 palcovým qHD displejom, dvojjadrovým procesorom Snapdragon 400 s frekvenciou 1,4 GHz a 1GB pamäťou RAM s podporou LTE siete. Prístroj je vybavený 5 megapixelovým fotoaparátom, úložným priestorom s kapacitou 8GB a s možnosťou rozšírenia o ďalších 64 GB prostredníctvom microSD karty. Nechýbajú ani softvérové vymoženosti charakteristické pre spoločnosť HTC, ako sú nadstavba Sense 5, HTC BlinkFeed a HTC Zoe. O kvalitu zvuku sa postará technológia HTC BoomSound. Desire 601 bude v predaji v troch farebných variantoch – červenom, čiernom a bielom.
Obidva modely budú dostupné vo voľnom predaji. HTC One mini je od 1. októbra navyše zaradený aj do ponuky mobilného operátora Telekom.

O spoločnosti HTC
HTC Corp. (HTC) patrí medzi firmy s najrýchlejším tempom rastu na mobilnom trhu. HTC stavia ľudí do centra pozornosti a prácu s telefónom robí jednoduchšou a prirodzenejšou. Akcie spoločnosti sú verejne obchodovateľné na tchajwanskej burze cenných papierov pod značkou 2498. Ďalšie informácie o spoločnosti HTC nájdete na www.htc.com a www.htc.cz.