Facebook Messenger aplikáciaNajnovšie aktualizácie pre Facebook Messenger z 13. novembra 2013 skôr ľudí nahnevali, ako potešili. Nová podoba Messenger aplikácie, ktorá slúži na komunikovanie medzi priateľmi cez Facebook, prináša jasný kontrast medzi svetlou modrou a bielou. Čo je zarážajúce je to, že mobilné telefónne číslo sa mnohí snažíme uchovávať ďalej od Facebooku. Ak má totiž prístup k mnohým detajlom, fotografiám, údajom a konverzácií, to posledné čo chcú zaregistrovať, je svoj mobilný telefón. Nová aplikácia si v mobile vyhľadá vaše telefónne číslo a pripojí ho k aplikácií Messenger. Vy po aktualizovanom software toto okno objavíte a môžete číslo potvrdiť, no krok sa dá aj preskočiť. Našťastie. Možnosť preskočenia je v hornej časti aplikácie. Po spustení novej verzie vás víta už nová verzia, ktorá sa má aj plusy.

Telefónne číslo má už vyšší význam
Pre novú verziu Messengeru má telefónne číslo totiž väčší význam. Ide vlastne aj o zaujímavú fintu, ako sa k mobilu Facebook dostane. Pomocou telefónnych čísiel je možné komunikovať aj s ľuďmi, ktorých nemáte medzi priateľmi. Facebookom môžete odteraz rozposlať správu aj medzi číslami, ktoré už sú vo Facebooku vedené a to bezplatne. Nejde o formu SMS, ale stále o správu cez FACEBOOK, pretože prenos nevzniká cez GSM linku, ale vo Facebooku a vždy len na číslo, ktoré je už vo Facebooku pridané a overené. Predpokladáme, že posielanie správ na číslo, ktoré nie je na Facebooku pridané nebude možné.
Hlavnou zmenou je však zmena dizajnu, čo ľudia neprijímajú príliš s nadšením. Mnohí tak hľadajú pôvodnú aplikáciu a snažia sa o zamedzenie aktualizácie. V tomto prípade je to však problém. S týmto akosi nikto nepočítal.

Foto: oficiálne foto novej verzie aplikácie